Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 AMX Komande

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
lipaWOW
Members
Members
avatar


Muški Lokacija : Ns
Broj poruka : 5
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 31

AMX Komande Empty
PočaljiNaslov: AMX Komande   AMX Komande I_icon_minitimePon 31 Jan 2011, 20:07


* amx_votemap de_dust2
* amx_cvar sv_restart 1, mp_freezetime 0, amx_cvar mp_startmoney 800
* amx_kick "nick" "razlog"
* amx_ban "nick" "minuta" "razlog"
* amx_banip "ime" "minuta" "razlog"
* amx_banmenu - prikazuje ban meni
* amx_teammenu - menu za prebacivanje igraca iz tima u tim
* amx_votemapmenu
* amx_match2 mr15 esl
* amx_cvar mp_freezetime 0
* amx_map de_dust2
* amx_votemap de_dust2
* amx_warn nick - Mogucnost upozorenja igraca koji krse pravila servera
* amx_cvar sv_password cw1
* amx_who - Dostavlja informaciju o svim igrachima na serveru. Mozhe se videti da li neki igrach ima omogucen slot, kao i identifikaciju admina u sluchaju da igra pod drugim imenom.


Upotreba:

* amx_who (bez ikakvih parametara)
* amx_ip nick - Dostavlja informaciju o IP adresi korisnika pod odredjenim nick-om.
* npr.
* amx_ip sickness - prikazuje sickness-ov IP
* amx_ip * - prikazuje IP svih igracha
* amx_ip @CT - prikazuje IP svih CT-a
* amx_ip @T - prikazuje IP svih terora


Chat komande:
----------------------------------

* amx_say - Ova komanda sluzhi za obracanje svim igrachima, tako shto se u chat delu prozora ispishe zelenim slovima npr.
Vapor-X: Pozdrav dobri ljudi.
U konzolu se piše
amx_say Pozdrav dobri ljudi.


* amx_tsay - Popularna komanda koja ispisuje tekst admina preko celog ekrana, belim slovima. Tekst koji se ispishe na ekranu treba da izgleda ovako npr.
Vapor-X: Pozdrav dobri ljudi.
Upotrebljava se na isti nachin kao i amx_say a mozete z@

* amx_tsayy - Ista stvar je kod ove komande kao i kod amx_tsay, samo shto se u ovom sluchaju ne ispisuje ime admina koji je napisao tekst. Ispisace se samo: Pozdrav dobri ljudi.

* amx_chat - Komanda koja sluzhi za internu komunikaciju izmedju admina. Prechica za ovu komandu je : say_team (aktivira se pritiskom na taster "U") @ "Tekst poruke" - to bi trebalo da izgleda ovako: "say_team: @ Pozdrav dobri ljudi."
Pojavice se tekst: "Vapor-X adminima: Pozdrav dobri ljudi"
Tekst koji admini pishu ispisuje se zelenim slovima.
Igrachi takodje mogu komunicirati sa adminima na ovaj nachin u sluchaju da zhele da prijave chitera, team killera ili neshto trece, shto admini nisu primetili.

* amx_psay nick - Komanda koja sluzhi za privatnu komunikaciju izmedju admina i igracha. Ovo je jednostrana komanda, shto znachi - samo admin mozhe poslati privatnu poruku igrachu, ne i obratno. Prechica za ovu komandu je: say (aktivira se pritiskom na taster "Y") # "tekst poruke" - to bi trebalo da izgleda ovako "say: # Vapor-X 'de si vuno "


Ako zelite skratit muke pisanjem po konzoli upisite ove komande
* bind "i" "messagemode amx_say"
poslije kucanja toga, umesto "y" za chat mozete stiskati "i" pa u chatu vase ime bude zelenom bojom

* bind "o" "messagemode amx_tsayy"
poslije kucanja toga, na "j" ispisujete poruku na ekranu velikim slovima, ali se ne vidi vase ime

* bind "p" "messagemode amx_chat"
poslije kucanja toga, na "p" saljete poruku samo adminima


__________________________________
Komande za kazne
----------------------------------------------------------

* amx_slap nick - Komanda kojom se zheljeni igrach "oshamari" dajuci mu do znanja da prestane da kampuje, ili u sluchaju neke druge radnje. Takodje mozhe da se koristi amx_slap "nick" 30 - To bi znachilo da se zheljeni igrach "oshamari" sa 30 shtete
npr.
amx_slap Vapor-X 10 (Udri vunu sa 10 hp-a shtete)

* amx_uberslap nick - Komanda kojom se zeljeni igrach "oshamari" puno puta za redom
amx_uberslap ALLMIGHTY

* amx_slay nick - Komanda za trenutno ubijanje igracha. Koristiti ako je neki igrach AFK (ne igra), ili ako je zadnji i shteka se. Naravno, nije striktno za samo ove dve situacije, nego se moze koristiti po volji, bez zloupotrebe.
npr.
amx_slay Vapor-X

* amx_nick nick "Novi nick"- Mjenja nick igrachu, npr. ova komanda je korisna ako neki igrach udje sa nick-om koji krshi pravila servera, a skripta mu ne promeni taj nick...
npr.
amx_nick J**** vam M*** "I love TERRA CS" - na ovaj je nick najbolje menjati, da ne bi ulazili u prichu sa takvima, ovako misle da im je skripta promenila nick

* amx_gag, amx_ungag - Ove dve komande sluzhe da se odredjenom korisniku ukine mogucnost chat-ovanja. Ako je neko dosadan, ili spamuje, moze se ovom komandom onesposobiti od daljeg razgovora.
Upotreba:
amx_gag Vapor-X 600 (a,b,c)* (sprechava Vapora da pricha sljedecih 600 sekundi, tj. 10 minuta)
amx_ungag Vapor-X (ponishtava gag)
*a jje za chat, b je za team chat, c je za mikrofon

* amx_exec nick - Komanda kojom se menjaju parametri kod ciljanog igracha.
npr.
amx_exec Vapor-X "sensitivity 10". To ce igrachu sa nickom ALLMIGHTY promeniti sensitivity na 10.
Mozhe se umesto sensitivity staviti svaka komanda (quit, itd, itd...).
Ukoliko je za komandu potrebno uneti znake navodnika "" to se postize kucanjem ' na mestu tih navodnika, tj.
amx_exec Vapor-X "name 'Ja sam woona'" chime ceVapor-X-ov nick biti promenjen u Ja sam woona

* amx_kick nick "razlog" - Izbacuje igracha sa servera
npr. amx_kick Vapor-X "Ne psuj!" - izbacuje Vapor-X-a i ispisuje mu "Ne psuj" kao razlog

* amx_banip "nick" "vrijeme" "razlog" - Banuje igracha sa servera na zheljeno vreme i ispisuje mu eventualni razlog ako je taj parametar unijet. Pripaziti na ovu komandu jer se mozhe desiti da banujete cijelu jednu igraonicu. Provjeriti IP adrese gore spomenutom komandom amx_ip. ova komanda se vishe ne upotrebljava za chitere - koristi se za eventualno kaznjavanje igracha (zbog nekog grubljeg krshenja pravila servera, ali ne i korishcenja shifri)
npr.
amx_banip "Vapor-X" "100" "Preterao si sa psovanjem, smiri se, pa se vrati" - Banuje ALLMIGHTY-ja na 100 minuta i ispisuje mu ovaj razlog
amx_banip "Vapor-X" "0" oznachava stalni ban - vishe nije u upotrebi

* amx_banshot "nick" "vreme" - Banuje igracha sa servera na zheljeno vreme. Dodatno, josh, uzima screenshot od tog igracha i snima ga u njegov folder. Ovo mozhe (a ne mora) da nam pokazhe da li je taj igrach sluchajno imao wh u trenutku snimanja screenshot-a. Uz trazhenje unban-a mora da dostavi "dokumentaciju" u vidu gore pomenutog screen-a. Koristi se za chitere, ne za one koji prekrshe pravila servera na neki drugi nachin. Prilikom korishcenja ove komande obratiti paznju na dinamichke IP adrese. Nema svrhe banovati IP adresu za stalno koja ce nekom drugom da dodje posle. Kod dinamichkih IP raspona koristiti ili vece vremenske vrednosti bana (9999 - 99999 minuta tj. nedelju dana do 2 meseca)
npr.
amx_banshot Vapor-X 0 - Banuje Vapor-X-a chitera za stalno

* amx_dynban nick - Namenjena za chitere sa dinamichkih IP adresa. Ne postoji vreme, tj. vremenski ban. Banuje na jedan dugi, dugi period
npr.
amx_dynban Vapor-X (cao Vapor-X)


_________________________________________________________
Glasanja:
----------------------------------

* amx_vote "Pitanje" "odgovor 1" "odgovor 2" - Komanda za glasanje. Mozhe se staviti bilo kakva vrsta glasanja. Primjer: amx_vote "Koju mapu hocete?" "de_dust2" "de_inferno". Na ekranu ce se pojaviti glasanje gdje ce igrachi moci da glasaju za jedan od dva prijedloga. Na kraju glasanja ce se ispisati koja je opcija dobila vishe glasova. Naravno, mozhe da se stavi i neshto drugo za glasanje. Primer: amx_vote "Vapor je pr0" "Da" "Vishe nego da".

* amx_votemap mapa - Komanda glasanja za promenu mape. Primer: amx_votemap de_dust2. Na ekranu ce se ispisati:
Promeni mapu u de_dust2
1. Da
2. Ne
Pri zavrshetku glasanja dobije se ovakav tekst

Voting finished. Got 12 (needed 10)
Changemap de_dust2?
1. Yes
2. No
Prihvaćanjem komande 1. Yes, mapa ce biti promjenjena. Na ekranu ce se ispisati Result Accepted.


__________________________________



Ostale Komande:
----------------------------------

* amx_teammenu - Omogucava adminu da prebacuje igrache iz jednog tima u drugi.

* amx_votemapmenu - Ova komanda daje meni za stavljanje jedne, ili vishe mapa na glasanje. 1-7 se stavljaju mape na izbor, 9 vam daje novih 7 mapa za izbor, 0 vas vraca unazad jedan meni, a 8 je za potvrdu glasanja. Kada se zavrshi glasanje, i ako neka mapa dobije dovoljan broj glasova, pojavice se isti meni kao i u gore navedenom primeru za amx_votemap. Dakle 1. Da, 2. Ne.

* amx_rr - Komanda za restartovanje mape. Koristi se tako shto se upishe amx_rr "koliko ce puta biti restart" "u razmacima od koliko sekundi". Primer: amx_rr 2 2. Bice 2 restarta u razmacima od po 2 sekunde

* amx_warn nick - Mogucnost upozorenja igraca koji krse pravila servera (smaranje, psovanje mimo filtera, stekanje u drugom minutu runde...)
Dakle kada ovo iskoristite na nekom igracu pisace vam u konzoli "Player has been succesfully warned".
Kada ga prvi put upozorite, zacrveni mu ekran sa porukom da je upozoren i da ne krsi pravila servera.
Ako nastavi i vi ga opet upozorite, isto crven ekran ali dobije slap i pise mu da je opet upozoren i da se smiri.
Ako i dalje smara i vi ga opet upozorite, opet crven ekran ali propracen slay-om i porukom da preteruje i da mu je to poslednje upozorenje pred kick.
Ako opet upozorite tog igraca dobija kick.


__________________________________


VAZNA NAPOMENA !

Svuda gdje je gore upotrebljena riječ nick u komandi moze se i koristiti dio (ako je jedinstven za tog igracha),a i nick nekog igracha pod navodnicima
Navodnici mogu da se koriste ako ima vishe igracha pod slichnim imenom. Kada se stave ochekuje se da se napishe pun i potpuno točan nick igracha (razlikuju se i velika i mala slova)

PRIMJER!
Orange
Orange County
County Sheriff

Dakle, hocete da banujete igracha sa nickom "Orange County", njegov nick stavljate pod NAVODNIKE ! (" ")
ako uradite amx_banip orange nece vam prihvatiti komandu i ispisace da postoji vishe ljudi sa istim nickom. Onda se napishe amx_banip "Orange County" 100 i taj igrach ce biti banovan.
Isto vazhi i za ostale komande koje se vrshe na nekom igrachu.

Takodje na svakom mestu gde je gore korishcen nick u komandi moze da se koristi i #ID, gde je ID broj koji se dobija kucanjem komande vote u konzoli ili amx who
npr. dobili ste da je broj igracha Orange County 21567
kucanjem komande amx_banip "#21567" "100"
Orange County ce biti banovan na 100 minuta.

+CHAT:
* amx_say tekst - ispisivanje chat texta svima upadljivom bojom
npr: amx_say DjorDan wap sajt
* amx_psay nick tekst - privatna poruka nekom nicku
npr: amx_psay DjorDan sajt ti je the best (i to samo ja vidim)
* team_say @tekst - admin chat (text koji samo admini vide)
npr: team_say @menjajte mapu (komanda team say moze da se pozove i direktno iz igre - slovo U)

+GLASANjE:
* amx_vote "tekst" "opcija1" "opcija2" - sa navodnicima, pokrece se glasanje sa zadatim parametrima da igraci glasaju na 1 ili 2
npr: amx_vote "DjorDan wap je the best?" "DA" "NARAVNO"
* amx_votemap mapa - glasanje da li da se promeni upisana mapa
npr: amx_votemap de_dust2 (ako uspe glasanje mape dobijete opciju 1: da i 2: ne)

+MENjANjE MAPE I OSTALO:
* amx_showip - pokazuje spisak ip adresa igraca koji trenutno igraju
* amx_votemapmenu - menu za stavljanje jedne ili vise mapa na glasanje, 1-7 se biraju mape, 9 je za sledecih 7 mapa, 0 je za povratak a 8 je za pocetak glasanja
* amx_cvar komanda - umesto komanda napisete neku komadndu, bilo koju CS komandu
npr: amx_cvar mp_freezetime 0, amx_cvar mp_startmoney 800, amx_cvar sv_restart 1...
* amx_teammenu - menu za prebacivanje igraca iz tima u tim
* amxmodmenu - glavni menu sa podesavanjima servera i jos nekim opcijama



+KAZNE:
* amx_gag nick [ab] minuta - restrikcija chata
npr: amx_gag DjorDan [ab] 10 (necu moci da pisem 10 minuta)
* amx_ungag nick - sklanjanje restrikcije chata
* amx_warn nick - daje igracu crven ekran sa porukom upozorenja, moze samo 4 puta nad igracem pri cemu prvi put dobija samo text, drugi put slap, treci put slay a cetvrti put kick
npr: amx_warn DjorDan (dobijem crven ekran i text upozorenja)
* amx_slap nick X - slapuje nick sa X heltha (X moze biti vrednost 0-100)
npr: amx_slap DjorDan 0 (slapuje sa 0 damage)
* amx_slay nick - ubij nick
npr: amx_slay DjorDan (ubija me, moram da cekam sledecu rundu)
* amx_kick nick - kickuje nick
npr: amx_kick DjorDan (kickuje me)
* amx_glow nick boja - igrac svetli u izabranoj boji
npr: amx_glow DjorDan red (sijam u crvenoj boji)
* amx_unglow nick - prestanak sijanja
* amx_bury nick - zakopa igraca
npr: amx_bury DjorDan (zakopa me)
* amx_unbury nick - otkopa igraca
* amx_disarm nick - razoruza igraca
npr: amx_disarm DjorDan (razoruza me)
* amx_uberslap nick - 100 puta slapuje igraca
npr: amx_uberslap DjorDan (preletecu celu mapu sa slapovanjem)
* amx_fire nick - zapali igraca
npr: amx_fire DjorDan (pripali me)
* amx_rocket nick - lansira igraca
npr: amx_rocket DjorDan (lansira me na mesec )
* amx_exec nick komanda - izvrsava komandu kod igraca, bilo koju CS komandu
npr: amx_exec DjorDan quit (izadje na desktop), amx_exec DjorDan "say wapiz.biz je naj wap sajt" (ja kazem da je wapiz.biz je naj wap sajt), amx_exec DjorDan "bind mouse1 drop (kad opalim, bacam oruzje)
* amx_llama nick - promeni ime igraca u Llama i sve sto kuca izgledakao Bleeew!, Muuuhh!...
npr: amx_llama DjorDan (napravi od mene lamu)
* amx_unllama nick - vrati igracu prvobitni nick

Mozda sam ove vec napisao ali evo mozda neke nisam:

* amx_ban "nick" "minuta" "razlog"
* amx_banip "ime" "minuta" "razlog"
* amx_banmenu - prikazuje ban meni
* amx_cancelvote - otkazuje poslednji vote
* amx_cfgmenu - prikazuje config meni
* amx_chat "poruka" - salje poruku adminima
* amx_clcmdmenu - prikazuje meni koji je dostupan klijentima
* amx_cmdmenu - pokazuje meni komandi
* amx_csay boja poruka - saje poruku u centralnom dijelu ekrana svim igracima
* amx_cvar cvar vrijednost (npr. amx_cvar sv_restart 1)
* amx_cvarmenu - prikazuje meni cvarova
* amx_help pomoc
* amx_kick "nick" "razlog"
* amx_kickmenu - prikazuje kick meni
* amx_langmenu - meni jezika
* amx_map "ime mape"
* amx_mapmenu - prikazuje changelevel meni
* amx_menu - prikazuje meni koji dostupan klijentu
* amx_nick "nick" "novi nick" - Promjeni nick nekom igracu
* amx_off - Ugasi amx mod x
* amx_on - Ukljuci amx mod x
* amx_pausecfgmenu - pause/unpause pluginove uz pomoc menia
* amx_psay "nick" "poruka" - salje privatnu poruku odredjenom igracu
* amx_rcon "komanda"
* amx_say poruka - salje poruku svim igracima
* amx_setlang "jezik" - promjeni jezik servera
* amx_slap "nick" "helta"
* amx_slapmenu - prikazuje slap/slay meni
* amx_slay "nick"
Nazad na vrh Ići dole
rkN
Adminstrator
Adminstrator
rkN


Muški Lokacija : Nis
Broj poruka : 1807
Datum upisa : 01.12.2010
Godina : 27

AMX Komande Empty
PočaljiNaslov: Re: AMX Komande   AMX Komande I_icon_minitimePon 31 Jan 2011, 20:11

:hvala: :lol!!:
Nazad na vrh Ići dole
lozAAA ;
VIP Member
VIP Member
lozAAA ;


Muški Lokacija : Switzerland ,Zürich
Broj poruka : 556
Datum upisa : 30.12.2010
Godina : 30

AMX Komande Empty
PočaljiNaslov: Re: AMX Komande   AMX Komande I_icon_minitimePon 31 Jan 2011, 20:38

hvala :) <3
Nazad na vrh Ići dole
ondrik
Members
Members
avatar


Muški Lokacija : Zemun
Broj poruka : 45
Datum upisa : 15.02.2011
Godina : 29

AMX Komande Empty
PočaljiNaslov: Re: AMX Komande   AMX Komande I_icon_minitimeUto 15 Feb 2011, 15:15

dobro ti je ovo korisno je za pocetnike :)
Nazad na vrh Ići dole
Vlacke
Respected Member
Respected Member
Vlacke


Muški Lokacija : BECEJ
Broj poruka : 95
Datum upisa : 17.02.2011
Godina : 28

AMX Komande Empty
PočaljiNaslov: Re: AMX Komande   AMX Komande I_icon_minitimePet 11 Mar 2011, 22:08

za ametere AMX Komande 471112
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





AMX Komande Empty
PočaljiNaslov: Re: AMX Komande   AMX Komande I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
AMX Komande
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Komande

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Counter Strike HQ :: CS Tutorials-
Skoči na:  

 

 


Desing by NiKOLA © 2011
All Rights Reserved 

Hosted by Forumotion