Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pravila

Ići dole 
AutorPoruka
^SpeCToR^ftW*
Members
Members
^SpeCToR^ftW*


Muški Lokacija : Crna Gora Podgorica
Broj poruka : 8
Datum upisa : 05.04.2011
Godina : 28

Pravila Empty
PočaljiNaslov: Pravila   Pravila I_icon_minitimeUto 17 Maj 2011, 12:23

RolePlay

Opširnije ovdje.

Pravila za pješake

Trčanje po cesti - Zabranjeno je trčanje po cesti i ometanje prometa u bilo kakvom obliku
Bunny Hop - Skakanje dok trčite/hodate ili poznatije kao Bunny Hop kažnjava se kickom, nakon par puta ponavljanja dobivate warn. Na nekim eventima kao maraton odmah dobivate warn!
CJ Skin - Zabranjeno je imati skin od CJ-a jer hodate i trčite brže od svih. Ovo će se smatrati iskorištavanjem buga i dužni ste prijaviti na report ako vam se skin slučajno promjeni. Iskorištavanje ovoga kažnjava se warnom.

Pravila za vozače

Vožnja pogrešnom trakom - Svaki vozač mora se u prometu pridrzavati svoje trake, uprotivnom ostat će bez vozačke dozvole
Vožnja u naseljenim i javim područjima - Svaki vozač mora usporiti brzinu kretanja svoga vozila dok prolazi kroz naseljeno područje ili kroz javna mjesta na kojima ima puno pjesaka i drugih vozača automobila
Parkiranje vozila - Zabranjeno je parkiranje osobnih vozila na nepropisna mjesta. Za to ćete dobivati ticket ili ako ste već opomenuti dobivat ćete kazneni bod i oduzimat će vam se vozacka dozvola
Stanje osobnog vozila - Zabranjeno je voziti automobil koji je u neispravnom stanju (crni dim). Policajac vas ima pravo zaustaviti i dati vam kazneni bod
Vožnja u pijanom stanju - Zabranjen je bilo kakav oblik vožnje u nesvjesnom stanju, ako vas policajac zaustavi dobit cete ticket ili kazneni bod
Namjerno gaženje pješaka - Zabranjeno je gaženje pješaka, ako neki pješak izleti na cesti obavezno kočite. Za kršenje ovoga čina ostajat ćete automatski bez vozačke dozvole
Upravljenje avionima i helikopterima - Najmanja dozvoljena visina na koju se smijete spustiti u naseljenom području jeste 40 metara. Zabranjeno je slijetanje na nepropisnim mjestima (na sred ceste, među ljude i sl.)
Pričanje na mobitel za vrijeme vožnje - Pričanje za mobitel za vrijeme vožnje u automobilu je zabranjeno jer se time smanjuje vaša koncetracija u prometu i možete veoma lako izazvati udes ili povrijedit neku osobu. Za kršenje ovog pravila dobivat ćete ticket a ako se bude ponavljalo dobit ćete kazneni bod
Drive By

Objašnjenje:
Drive By je svako ubojstvo koje je počinjeno brzim pucanjem iz auta na pješaka. To brzo pucanje se dešava ako igrač puca sa vozačevog mjesta. Dozvoljeno je pucanje sa vozačevog mjesta na drugo vozilo, ali nije dopušteno pucanje sa vozačevog mjesta na pješaka, jer to je šugav način ubojstva i pješak je praktički bespomoćan. Nije dozvoljeno pucanje sa vozačevog mjesta na motor jer većina metaka pogodi vozača na motoru umjesto sam motor. Isto vrijedi ako je igrač na motoru. Ako je igrač na suvozačevom mjestu, on ima pravo pucati na igrača jer brzina pucanja je normalna i nije ubrzana te i igrač ima vremena da se skloni ili da uzvrati paljbu na auto. DriveBy je isto namjerno gaženje igrača i stajanje na njemu. To je jos gori nacin ubojstva jer tu pješak stvarno nema spasa.

Korištenje DriveBy-a - Znači dopušteno je sa suvozačevog mjesta na pješaka i na auto pucati ali u nipošto nije dozvoljeno sa vozačevog na pješaka i nije dozvoljeno gaziti pješake. Svaki igrač koji bude kršio ovo pravilo biti će kickan. Ako se to ponovo dobit će ili warn ili areu

OOC i IC chat
Objašnjenje:
OOC je skraćenica od Out Of Character, sto znaci iz razgovaranje izvan lika (nevezano za server). Primjer Danas sam isao u skolu, dobio sam jedinicu iz matematike jer sam stalno igrao na serveru.
IC je skraćenica od In Character, sto znaci razgovaranje unutar lika. Primjer Prodajem kucu na Richamenu, posaljite mi svoje ponude na SMS ili razgovor sa drugom osobom Jao sada me policajac zaustavio jer nisam imao vozacke dozvole i dao mi je kaznu od čak 5000$.

Pravila za OOC i IC chat
Pravila pisanja Oglasa (poznatije kao AD) - Svaki oglas mora biti gramatički ispravno napisan i nesmije sadržavati bilo kakvu OOC vijest, komentar, poruku i sl. Zabranjeno je postavljati pitanja u oglase npr. Prodaje li tko kuću?. Ovaj AD ispravno se treba ovako napisati Kupujem kuću, nudim do 100 000$, zainteresirani javite se na broj telefona. Zabranjeno je stavljanje smajlica u oglase npr. Kupujem kucu, mogu dati samo 50 000$ . Zabranjeno je stavljenje ilegalnih oglasa npr. Kupujem oruzje ili Prodajem drogu i sl. Svaki igrač mora poštovati ova pravila, uprotivnom biti ce kickan sa servera ili čak će dobit opomenu (warn)
OOC chat (poznatije kao /o) - U ovom chatu dozvoljeno je pisanje samo OOC tema. Administrator na serveru može dopustiti blaži oblik IC-a npr. Jel se radi išta zanimljivo na serveru. Teži oblici IC-a nikad nisu dopušteni npr. Ante gdje si, dođi kod burgera. Nije dozvoljen bilo kakav oblik prepiranja i svađanja na OOC chatu. Za ovo ćete dobivati warn
Pravila pisanja vijesti (poznatije kao /news) - Svaki novinar dužan je pisati gramatički ispravne vijesti i vijesti koje u sebi sadržavaju opise događanja na serveru. Svaki OOC u vijestima biti će kažnjen kickom. Bude li se ponavljalo korisnik ce dobit opomenu
Spamanje u chatovima - Ovo je strogo zabranjeno i biti ćete kickani sa servera, ukoliko se bude ponavljalo dobivat ćete opomenu ili čak i ban
Pravila pisanja /me chata - me chat opisuje radnje koje vaš lik radi npr. /me ulazi u prostoriju, /me pali cigaru, /me razbija bravu od auto i pali ga na zice. Zabranjeno je pisanje OOC radnji u me chat i isto tako zabranjeno je korištenje smajlića u me chat

Server

Odnos prema drugim igračima - Svaki igrač dužan je iskazati poštivanje prema drugim igračima. Ako vam nešto smeta u vezi toga korisnika obratite se adminima na report ili otvorite novu temu pod Žalbe na igrače
Vrijeđanje drugih igrača - Bilo kakav oblik vrijeđanja na ovom serveru je zabranjen i dobivat ćete banove od 3 dana. Pokažite malo odgoja i kulture i svima će biti bolje i vas će svatko vise poštivati
Death Match (poznatije kao DM)

Objašnjenje:
Postoji više vrsta DM-a. Najpopularniji je ubijanje bez razloga. Znači vi sami ili sa ekipom se okupite na javnom mjestu i počnete bez ikakvog razloga ubijati druge igrače. Za DM ćete dobivati warn ili areu, zavisi što prisutni administrator odluči.
Druga vrste DM-a jeste konstantno ubijanje jednog te istog igrača. Znači vi čim vidite nekog igrača s kojim ste se posvađali ili koji vam se nesviđa vi ga ubijete i tako više puta.
Ubijanje igrača na mjestu spawna (poznatije kao spawn killing) - Ovo je jedan od težih oblika DM-a i za ovo ćete odmah dobiti opomenu (warn).
Ako vam je stalo do prepucavanja, dogovorite se sa drugom grupom ljudi i idite negdje u zabačena podrucja ili iznajmite paintball i koljite se.

Pravila za Death Match (poznatije kao DM) - Na ovom serveru je zabranjen bilo kakav od navedenih oblika DM-a
Non RP radnje - Npr. ako ste vlasnik nekog biznisa i stavite cijenu ulaza 10000$ to je isto Non RP radnja, ili ako taxi stavi cijenu usluga (fare) 999$. Znači sve radnje koje je nemoguće viditi u svakidašnjem životu
Poštivanje odluka administratora - Svaku odluku koju administrator donese na serveru NEMATE se pravo na nju buniti. Ako mislite da je administrator pogrijesio imate poseban forum za to koji se zove Žalbe na admine
Učenje admina kako da radi svoj posao - Ovo stvarno ide na živce i pokušajte ovo izbjegavati
Slanje prijava adminima (poznatije kao /report) - Pisanje reporta služi za slanje neke neispravnosti na serveru adminima, npr. ako netko radi DM, krši neke RP radnje ili ako je netko cheater. Dopisivanje sa adminima na report nije dozvoljeno za to imate /sms
Transakcija novca - Svako slanje novca preko računa (/wiretransfer) koje iznosi preko 50 000$, dužni ste to prijaviti na /report. Znači morate prije slanja novca napomenuti koji iznos šaljete, kome ga šaljete i zašto ga saljete
Multi acc (2 ili više korisničkih računa - Dozvoljeno je imati 2 ili više korisničkih računa, ali nije dozvoljen bilo kakav dodir između tih računa primjerice kao slanje novca sa jednog računa na drugi ili sl.
Korištenje sifra (cheatova) - To je strogo zabranjeno i dobivat ćete vječne banove, bez mogućnosti pomilovanja (unbana)
OOC aktivnosti za IC dobit - Zabranjeno je iskoristavanje OOC aktivnosti da bi ste vi ingame nesto postigli, npr. Primo ti meni napravi signature a ja cu tebi poslati 50 000$ u igrici
Iskorištavanje bugova - To je jedan od težih prekršaja i može vas dovesti čak do bana. Svaki bug koji ste pronašli dužni ste ga prijaviti na report ili na forum
Iskorištavanje pozicije u igrici - Npr. ako ste lider neke organizacije pa da prijetite drugim clanovi otkazom ukoliko neučini neku stvar
AFK (Away From Keybord) - Ovo je strogo zabranjeno jer je to nepošten nacin dolaženja do većih levela i novaca (payday). Max smijete biti 15min AFK
Pretvaranje da ste netko ko niste - Npr. laganje drugim igračima da ste admin ili lider neke organizacije radi osobnog dobita
RL prijetnje igracima - Ovo je strogo zabranjeno i dobit ćete ban bez dugo razmišljanja
Korištenje modova - Zabranjeno je korištenje modova koji mjenjaju oblik igre, znači modove koji dodaju neke radnje kojih nema u originalnom San Andreasu. Primjer. da letite sa autom, vožnja po zidovima, brže trčanje i sl.
Imena na serveru - Svaki igrač mora imati ime formata Ime_Prezime npr. Marko_Markic. Nemozete imati samo ime npr. Marko. Isto tako morate imati velika početna slova i nemozete imati ovakav format imena MARKO_MARKIC, marko_markic, MaRkO_MaRkIc. Nesmijete imati imena poznati osoba i imena moraju imati smisla. Nemozete staviti Kskexsa_Skjgxks. Maksmimalno možete imati 16 znakova u imenu, ukljucujuci donju crtu (_). Nesmijete imati posebne znakove u imenu npr (, . ; @, /) i slova sa kvačicama (Š,Đ,Ž,Ć,Č), jer tada se necete moci logirati
Vezanje i odvezivanje - Strogo je zabranjeno ulaziti u aute,spašavati osumnjičene s poznatim tie/untie bugom.Npr. vaš kolega je uhićen i policajac ga je uvukao u automobil,vi izbacujete policajca iz auta,brzo kucate /tie bježite uokolo,vraćate se do auta i kucate /untie .To nije nimalo Roleplay te će vas administrator kazniti areom na 1h.
Zaletavanje automobilom na druga auta - Isto tako zabranjeno je zaletavati se s nekakvom lošom namjerom u automobile na serveru.Najčešći primjer je ovoga kada je vaš kolega uhićen a vi sa svojom "bandom" se zaletavate u PD ili FBI auto,DB-ate na njega i tako uništavate auto policajca,a vaš kolega ostaje "letiti" u zraku.To je strogo zabranjeno i administrator će vas kazniti areom na 1h.
Prodaja/Kupnja računa na serveru - Prodaja i kupnja računa na serveru je dozvoljena, vlasnik računa ima pravo sam odrediti svotu koju će tražiti za svoj račun, no za bilo kakve vrste prijevare u toku prodaje/kupnje računa GeForce team ne odgovara i ne vraća statse/novce/lozinku.

Pravila za administratore servera

Pridržavanje pravila - Svaki administrator mora znati mi pjevati ova pravila i mora ih poštivati u svakom obliku
Pravila za /am (admin message) - Ovo se smije koristit samo za odgovaranje na report igračima
OOC chat - Smije se koristit ako je neki event, ako nećete da koristite /cnn
CNN chat - Zabranjeno je spamanje i konstanto slanje cnn poruka
Kick, warn, BAN pravilnik - Procitati u admin chatu
Iskorištavanje admin pozicije - Portanje, stvaranje oruzja, automobila i sl. Nesmijete to radit ukoliko niste /adminonduty, jedino ako nekome treba hitno Pravila 510259 pa da se portate to ok. I vi ste običan igrač kao i svatko drugi
Svađe između admina - To je strogo zabranjeno i svaku nesuglasicu meni prijavite i to ćemo zajedno s mirom rješit


Pravila za biznise

Cijena produkta mora biti iznad 30 $.
Cijenu ulaza u biznis nikada ne držati veću od 10 $.Cijene poput 99999 $ će se kažnjavati opomenom,ako više puta promjenite na ovakvu cijenu,biznis će vam biti oduzet.
Cijenu onog što biznis daje (npr,cijena ulaza za benzu je cijena 1 % goriva,znaći 5 $ ulaz - 5 $ 1 % goriva..) ne držati više od 50 $.Rentanje auta/motora možete držati maksimum 40 $.Cijena za 1 % benzina nesmije biti veća od 1 $

Reketarenje/Uništenje

Zabranjeno je reketariti/uništavati biznise Pravila 754201 odnosno bandi.Također zabranjeno je uništavanje/reketarenje na lokaciji Mafia<>Banda,Banda<>Banda,Mafia<>Mafia.
Zabranjeno je reketariti/uništavati biznise velikih rankova u PD/FBI-u.Pritom mislim na lidere i podlidere.Sve ostale manje rankove možete reketariti.
Bande mogu reketariti samo biznis 24/7(tako je određeno u skripti) i samo njima mogu prijetiti uništenjem/pljačkom.
Mafije mogu reketariti sve ostale biznise i njima mogu prijetiti uništenjem.
Svako uništenje biznisa prihvaća se od strane head admina i od njegove strane se mora pratiti RP-anje tog uništenja.Na bandi/mafiji je na koji način će ga uništiti,tj.kako će RP-ati.Hoće li postaviti bombu,zapaliti ga benzinom ili nešto slično.
Prije svakog uništenja moraju biti upućene najmanje 2 prijetnje vlasniku biznisa.Tek nakon toga,ukoliko on i dalje ne sluša i ne želi vam dati reket,možete tražiti zahtjev za uništenje od head admina.
Ukoliko igrač ne bude poštivao ova pravila,biznis će mu biti oduzet i stavljen na javnu aukciju.


Pravila za lidere

Lider određene organizacije mora biti aktivan na forumu i serveru.
Podforum svoje organizacije lider mora redovno uređivati i držati ga urednim.
Svaka organizacija smije imati maksimalno 3 lidera na serveru, ali samo 2 moderatora podforuma organizacije.
Ukoliko neki od lidera zapusti organizaciju, administratori mu imaju pravo oduzeti lidera i odabrati novog lidera, ili otvoriti natječaj za lidera.
Nazad na vrh Ići dole
 
Pravila
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pravila Lige
» Pravila Foruma !
» Pravila RolePlay

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Generalno :: Forum Support-
Skoči na:  

 

 


Desing by NiKOLA © 2011
All Rights Reserved 

Hosted by Forumotion